تاریخچه پیلاتس

pilates-men
ژوزف هوبرتوس پیلاتس (۱۹۶۷-۱۸۸۰) در مونش گلادباخ، شهری در حومه دوسلدورف آلمان متولد شد.پدرش برنده جایزه ژیمناستیک بود و مادرش یک متخصص اعصاب.روزی یک پزشک به پوزف یک کتاب اوراق و قدیمی در مورد آناتومی بدن داد، به گفته خود او: من تمتم اعضای بدن را از روی کتاب یاد گرفتم. در سال ۱۹۱۲ به انگلستان سفر کرد و به عنوان یک بازیگر در سیرک کار می کرد. در سال ۱۹۱۴ با شروع جنگ جهانی اول دستگیر و در بازداشتگاههای لانگستر بازداشت شدند. در همان جا او به هم قطارانش آموزش کشتی و دفاع شخصی می داد تا نیروی بدنی آنها بیشتر شود. در همانجا بود که او روش ورزشی خود را که بعدها ” کنترولوژی ” نامیده شد، طراحی کرد.
او می گفت: زمانی که به آلمان برگشتم و تا سال ۱۹۲۵ آنجا ماندم و با افراد مبتلا به رماتیسم کار و تمرین می کردم. من فکر کردم چرا قدرت و نیروی زیاد بدنی استفاده نکنم و حرکاتی را طراحی کردم که با اجرای بسیار آهسته به طوری که بخشمای بسیار عمیق عضلات درگیر شوند و نتایج مثبتی را شاهد بودم. در سال ۱۹۲۵ از او دعوت شد تا ارتش جدید آلمان را تمرین و ورزش دهد ولی از آنجایی که او از سیستم سیاسی آلمان راضی نبود تصمیم به ترک کشور نمود و با کمک چند تن از دوستانش به آمریکا سفر کرد و در راه با کلارا ( همسر آینده اش ) آشنا شد. کلارا معلم یک مهد بود و از دردهای آرتروزی به شدت رنج می برد. که ژوزف با تمرینات اختصاصی خود دردهای کلارا را از بین برد. پس از ورود به نیویورک (۱۹۲۶) مرکز ورزشی خود را باز کردند. بسیاری از مربیان و سر مربیان، ورزشکاران آسیب دیده خود را جهت ترمیم اندام آسیب دیده نزد او می فرستادند. و بسیاری از مربیان نیز برای افزودن تعادل و قوای بدنی، شاگردان خود را به شرکت در کلاسهای او تشویق می کردند.

و سانجام در سال ۱۹۶۷ در سن ۸۷ سالگی دارفانی را وداع گفت.پس از مرگ او به احترام خانواده اش نام این ورزش را پیلاتس گذااشتند. همسرش کلارا که در امر مربیگری و صبر و حوصله چیزی از او کم نداشت به اداره مرکز ورزشی تا ۱۰ سال بعد و زمان مرگ خودش در سال ۱۹۷۷ ادامه داد.
تمرینات ورزشی پیلاتس مولفان: بهاره عطری و مرتضی شفیعی انتشارات تالیا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *